Duben 2012

Když mi je*... tedy hrabe!

21. dubna 2012 v 14:44 | Denise Brooks |  Různé..
Ahoj všem,

jak se vám daří? Mně celkem fajn - už. Akorát musím přes tento víkend udělat seminárku o Masarykovi, takže asi zešílím. Naštěstí mi ségra dala takovou jako by předlohu seminárky z jejich základkových let ;D. Samozřejmě to nemůžu celé opsat, protože máme jiná kritéria, ale něco mi určitě pomůže xD. Jsem strašná, no, ale proč nevyužít pomocné ruky, když se ti nabízí, že ;D. Mimochodem, jsem celá roztěkaná poslední tři dny. Proč? V pondělí mi umřela ta moje Sťui(křeček) :(, jaj, to bylo hrozné! A teď - ani ne po týdnu chci dalšího křečka xD. Víte, připadá mi to v pokojíčku takové prázdné a ti křečci jsou tak roztomilí! xD Asi napíšu básničku o křečkách :D - to mi poradila Cass, ale psst xD. Se psaním to nijak nejde, btw =/. Prostě mě nic nenapadá, kdyby si alespoň někdo napsal o povídku na přání, tak možná, ale nějak jsem se zasekla i s kapitolovkou SzB, asi si dávám pauzu do té doby, než mě něco nenapadne. Ale minulý týden jsem napsala takovou hoodně střelenou básničku, bylo už kolem půlnoci a byla jsem v dobré náladě, protože jsem si psala s Cass a s Baruš xD, tak si to asi dovedete představit a napsala jsem tohle!

Stalo se to vloni, v létě,
A to v tu chvíli zrovna,
Na cestě k mé staré tetě,
Vyfoukla se guma.

Najel jsem na cosi,
Co bylo špatné, ostré,
Kdo by si to pomyslil,
Přece to byl kámen.

Co teď? Kdo mi poradí?
Ptám se sám sebe,
Kouknu se na zem,
A uvidím tebe.

Uvidím tebe, brouku jeden přejetej…
A tak končí tenhle příběh,
Nedokončenej a ujetej ;D.

Pýcha a předsudek

11. dubna 2012 v 18:08 | Denise Brooks |  Můj svět knih
Tuto báječnou knihu jsem přečetla zhruba za měsíc. Abych řekla pravdu, ze začátku mě to moc nebralo - tuším, že to bylo z jistého důvodu. A toť, že to bylo psáno takovou zvláštní angličtinou. Četla jsem to samo sebou v češtině při mých schopnostech angličtiny xD, ale musela jsem si na tu(říkám tomu důstojnou) češtinu zvyknout. Moc jsem si oblíbila pana Darcyho a hodně jsem to Elizabeth s ním přála. Doslova jsem hořela zvědavostí a těšila jsem se, jak to všechno dopadne. Konec byl skvělý, ale nechci vám tady vykládat celý děj ;). Jane Austenová psala božsky, a přestože žila v 18. - 19. století, nic nemění na tom, že její romány jsou skvělé. Jak sama ironicky prohlásila, že píše o penězích a lásce, o čem jiném se také dá psát?
Sama se nevdala, ale v této knize a prý i v těch ostatních to nešlo poznat. Není to žádný slaďák, zkrátka ta doba se mi v tomhle moc líbila. Až do konce knížky nevíte, jak to nakonec dopadne - čili je tam i jisté tajnůstkářství, ale zároveň jsou tam popsané pocity i obavy od Elizy :).
O čem to vlastně je? Matka všech pěti dcer jim schání dokonalého partneta pro jejich život. Paní Bennetová je vcelku roztěkaná žena a v jistých chvílích se Elizabeth se svou nejstarší sestrou Jane hanbí za její chování. Ostatní sestry - Kitty a Lydia jsou dívky taktéž jako jejich matka, nemoudré a dá se říct až hloupé. Mary tráví většinu času u knih a u klavíru, přestože nezpívá zrovna nejlépe.

Film
Už na začátku knihy jsem se podívala na herce a představovala jsem si je podle filmu, takže jsem pak nebyla překvapená jejich vzhledem a do knížky mi to vdechlo tu pravou atmosféru. Myslím, že tam dali ty nejlepší. Keira K. a Matthew M. jsou prostě tak dokonalí!
Vždy film uteče rychleji než kniha a některé scény mi tam chyběly, ale zároveň už tam byly náznaky náklonnosti Darcyho k Elizabeth, a když už jste četli knihu, ty náznaky tam určitě (i jako já) vyhledáváte ;D.
Efekty - obzvláště na konci filmu byly úžasné! Přestože to trošku pozměnili. Jí ani jemu už se ráno nechtělo spát, čili při svítání se potkali. Úplný konec filmu jsem si vyhledala na youtube, jelikož prý pro Evropu není přístupný. Netuším, proč.
Možná je na DVD, ale já jsem jej měla stáhnutý ;). Zkrátka to byl krásný film i kniha a nestěžuju si! :)


Mimorealita (Úvaha)

7. dubna 2012 v 20:50 | Denise Brooks |  *Other*
Zdravím!

Dočetla jsem a zhlédla jsem úžasný příběh s názvem - Pýcha a předsudek a musím říct, že to bylo fakt skvělé! Ale o tom se zmíním až ve článku, který zítra chci napsat - něco jako recenzi ;). Pak sedím v posteli a řekla jsem si, že napíšu úvahu o představách a snech - čili jsem tomu dala název "Mimorealita", jako písnička od Toma Kluse ;D. Je to vlastně můj názor na ni a chtěla jsem se o něm s vámi podělit. Mohla jsem to taky dát do TT, ale nakonec to nechám v ostatních ;). Jaký pohled máte na představy a sny vy?


~¤~

5.kapitola

5. dubna 2012 v 13:47 | Denise Brooks |  Služka z rodu Bidwicků
No, tak plním slovo a přidávám kapču. Je z těch kratších, tak doufám, že přibudou nějaké komenty a že se vám bude líbit :). Příjemné počteníčko! :)

~¤~