2. kapitola - Konání "funkce"

24. července 2012 v 13:27 | Denise Brooks |  Učitelčina dcera
Zdárec!

tak protože jste mě neuvěřitelně překvapili s komentíkama během dvou dnů, tak vkládám další kapču - tentokrát trochu kratší než ta minulá. Chci vám zároveň moc poděkovat za názory a pochvaly, to se pak člověku lépe píše, když ví, že to za něco stojí. Tak tedy snad tomu bude i teď a budu moct přidat další kapitolu, kterou ještě nemám ani dopsanou xD.
Podle přání tam více vystupuje Severus, určitě jste rádi! xD

~¤~


"No vidíš, ještě uklidíme druhou část učebny a bude se to tu blýskat!" usmívala se od ucha k uchu Evelyn při rozhledu na svou učebnu dějin čar a kouzel.
"Úžasné," zamumlala dceruška a zadívala se na velké hodiny na stěně nad tabulí. Pomyslela si, že čas bude studenty spíše rozptylovat, ale matinka po nich tak toužila!
"Pro dnešek by to bylo, musím si ještě udělat pořádek ve stole, tak už běž."
Gabriella tuhle větu přivítala s otevřenou náručí, za chvíli už pelášila do sovince s plánem napsat kamarádům dopis. Alespoň Betty se s předčasným příjezdem do školy mohla svěřit. Věděla, že ji za to nebude odsuzovat, protože chápala myšlení učitelů - její babička jí také byla a navíc byla Betty dobrou kamarádkou, byť občas trochu zvláštní. Věřila na pověsti, silně se věnovala jasnovidectví a mnohdy tvrdila, že má jakési obrazy z budoucnosti, ale přesto se s ní dalo povídat, když byl člověk spíše introvert.

Gabriella sebevědomě vešla do sovince s pergamenem v ruce s nápadem, že si dopis napíše až tam. Sovy patřily mezi její nejoblíbenější zvířata. Byly nejen chytré, ale také dokázaly povzbudit, navíc to byla noční zvířata a Gabriella milovala noc. Ukazovala jí svět v jiném světle, mnohem krásnějším a nespoutanějším, než kterým procházela ve dne - mnohdy nudným a přání nesplnitelném.
Temná postava. Černý hábit. Severus Snape je přítomen.
Tiše se vyplížila ze sovince a schovala se za roh, tady ji určitě nenajde a jistě tam nebude dlouho. Opravdu se za pár minutek objevil ve dveřích, a když už se zdálo, že odejde, zastavil se a s úšklebkem pronesl ledově chladnou větu, jež Gabriellu zamrazila v zádech a donutila ji vylézt z úkrytu.
"Nevím, proč se schováváte, slečno Wrightová," řekl pomalu a na její jméno dal zvláštní důraz, "já vás vidím."
"Eh… já vás nechtěla vyrušovat, pane," špitla se skloněnou hlavou, pronikavý pohled těch tmavých očí jí pálil jako žhavý uhlík.
"Ale nebuďte směšná, slečno, přece byste si nemyslela, že vám to uvěřím. Není slušné špehovat."
"Cože?" Teď už vzhlédla, nenechala si líbit takovou neoprávněnou lež.
"Neslyšíte? Můžete si zajít k madame Pomfreyové, tuším, že přijela právě včera," odvětil jedovatě a nespustil z ní oči.
"Já jsem vás ale nešpehovala! To jsem tam měla přijít, odstrčit vás a začít si psát svůj dopis?" vyjela na něj rozhořčeně, ale hned toho litovala. Blesky, které ve Snapeových očích sršely zlostí, byly opravdu strašidelné a husí kůže jí z nich naskakovala ještě před usnutím.
"Takovým tónem se mnou mluvit nebudete, vy malá, drzá a ještě k tomu nevychovaná…"
Nadzvedla obočí, přestože se jí kolena třásla strachem. Po sedmi letech v téhle škole z něj měla opravdový strach. Co jí může udělat?
"Ženy neurážím," odfrkl si téměř hned, jako by nad tím nemusel ani přemýšlet.
"Řekl jste, že jsem malá," připomenula mu. Nechápala, kde se v ní bere ta odvaha něco podobného vyřknout. I on se na ni překvapeně podíval. Za těch sedm let, co jí učil lektvary, se mu zdála spíše tichá průměrná studentka, nikdy neměl potřebu ji vyvolávat, buď řekla, že neví, nebo odpověděla. Nečišel z ní většinou ani žádný strach, čili to nebyla žádná zábava ji učit.
"Chováte se, jako byste byla malá," opáčil s mírným úšklebkem, už nevypadal tak naštvaně.
Mizera jeden! Co na to říct?
"Dobře," zašeptala spíše pro sebe a snažila se co nejdříve vypařit, ale on jí to ještě přitížil.
"Takže, slečno Wrightová, zjevně se nudíte, že si otevíráte ústa na profesory a jak jsem slyšel, máte to teď v popisu funkce, takže mám pro vás práci v mé učebně lektvarů. Pomůžete mi ji přesně za hodinu srovnat do přijatelného stavu, než ji zaplní banda… studentů", oznámil jí jízlivě a věnoval jí poslední pohled přetékající škodolibostí, pak odešel.
To snad není možné!
Gabriella se pokusila v rychlosti napsat pár vět, ale stejně na polovinu věcí zapomněla. Do PS dopsala, že ještě jeden dopis napíše, ale teď musí ke Snapeovi. Nesnášela, když jí někdo kazil plány, zejména nejhorší učitel na škole. Pocítila strach?
Nebuď hloupá, Gabriello, je to jen učitel, pomůžeš mu s tou jeho zatracenou učebnou a za hodinku budeš zpátky. Povzbudivé myšlenky, kterými se snažila uklidnit, se ale stejně vytrácely, vnitřní hlásek jí totiž našeptával pravou povahu Severuse Snapea. Podusit studenta co nejvíce to jde.

Gabriell mrkla na hodiny a spěšně zamířila do sklepení, už tak jí bylo chladno, ale stavení se do komnat pro svetřík nepřipadalo v úvahu, už tak se děsila zpoždění.
Udýchaně se opřela o futra zavřených dveří sklepní učebny a pohlédla na hodinky. Tři minuty zpoždění! Nadzvedla pravici a jemně třikrát zaklepala.

« Předchozí | 2.kapitola | Další »
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Co říkáš na povídku Učitelčina dcera?

Skvěle se čte, je úžasná! 83.6% (51)
Pěkná. 4.9% (3)
Mohla by být lepší. 4.9% (3)
Znám lepší. 4.9% (3)
Nezaujala mě. 1.6% (1)

Komentáře

1 Marika Tepeš Marika Tepeš | Web | 24. července 2012 v 15:33 | Reagovat

Týjo! To začíná být napínavé! Těším se na další kapitolku! Tak honem lidi komentujte! Hih, ta si to u Severuse slízne!

2 Penelope Carolin Olivier Penelope Carolin Olivier | E-mail | Web | 24. července 2012 v 18:12 | Reagovat

Ano ano... Je to dobrodružné až to mrazí. :D Moc se těším na pokračování. ;-)

3 WomanDoctor WomanDoctor | 24. července 2012 v 18:29 | Reagovat

Hehe ! To bylo tak dokonalé :'DD. Ale musela jsem se smát u toho, když Snape řekl  "já vás vidím." :D xDDD
A snad by v příštích kapitolách mohlo být víc té Betty, ta mi připadá zajímavá :D. A hle ! Co můžou Gab se Snapem dělat ? Sami . . . ? :'D. Né, mlčím ! :D . Úžasná kapitola :). Rozhodně pokračuj :)
Btw, Evelyn mi s tím uklízením připadá jako moje máti předevčírem. Čím to ? :-D

4 cassiopea-black cassiopea-black | 24. července 2012 v 22:19 | Reagovat

Temná postava. Černý hábit. Severus Snape je přítomen. :D  :D  to mě dostalo xD ... chudák, ta z něj teda má respekt, když se bojí tří minut zpoždění xD ale kdo ne, že? xD Severus je prostě... no, Severus xD těšim se na další kapitolku a víš jak, hodně Severuse xD

5 Alyss Black-Adler Alyss Black-Adler | Web | 28. července 2012 v 10:29 | Reagovat

No, co napsat? Jako vždy dokonalé, a ten nápad, no už se prostě těším na pokračování, jelikož to začíná být zajímavé a napínavé :-P takže šup šup! PS:Ať už jí to řekne ;-) Je vážně nenápadný 8-)

6 Maryka13-affs :)* Maryka13-affs :)* | Web | 28. července 2012 v 14:57 | Reagovat

nemam slov, nadherné prostě! :) ale hlavně jsem se u teho i nasmála! :D fakt povedene! :)

7 Simar Simar | Web | 12. srpna 2012 v 20:01 | Reagovat

Hmm...promiň, že to čtu až teď, ale jindy jsem neměla moc čas! :) Je to dokonalé a jsem ráda, že příště to bude akční, jsem zvědavá jak ji ''podusí'' :-D

8 Casion Casion | Web | 4. října 2012 v 19:18 | Reagovat

ale ale Severus je skvelý ako vždy :D :D

9 Jouer Jouer | Web | 7. října 2012 v 10:08 | Reagovat

Severus Snape je přítomen. :-D :-D Ale respekt z něho musí mít asi každý ne? ;-) Ten si ju ještě podá. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama