Listopad 2012

14. kapitola - Hlavně nenápádně!

28. listopadu 2012 v 21:04 | Denise Brooks |  Učitelčina dcera
Zdravím,

asi nezvyklé, že píšu uprostřed týdne, ale jsem nemocná xD. Nejspíš je nezvyklé teď, že se vůbec ozvu, ehm :D. Doma už mě to začíná pekelně nudit, ale přece jen mám ještě kašel a rýmu, tak si tady hezky do konce týdne ještě pobydu. Jen doufám, že ve škole toho moc nebude! A protože se tak pekelně nudím, tak jsem se zase ponořila do psací nálady. Dokonce mě včera večer napadla nová povídka podle starodávného tématu, jenž mi dala kdysi v létě Cass :D, ale nebude to FF ;), nějak teď potřebuju od HP upustit. Zhlédla jsem několik filmů - Pokání, zase Noc hrůzy dneska xD, Vévodkyni (zase), ale pozor! Dokonce měl premiéru i Pán prstenů! Ach ano, až teď, protože jsem se k tomu dříve neodhodlala - někteří říkali, že to není nic moc, ale mně se to líbilo! :)
Co se týče laye, jsem dost zoufalá, jenže co s tím? Naprosto chápu, že lidi nemají čas, jsou písemky, škola a vůbec v neděli nám začíná Advent a takový ten předvánoční shon. Mamka se dala taky do gruntování, díkybohu jsem zrovna v tu dobu byla nemocná :D.
Jen doufám, že oproti předchozímu článku zde bude více komentíků, jinak si nůžete, víte co ;D. Hezké počtení! :)

PS: Název kapitoly nese ironii ohledně Edgarova chování. (Kdyby někdo nepochopil :D) A kdo to nechápe ani teď, tak smůla, tak se o to ani nesnažte a raději to přehlédněte. xDD

~¤~

Vášeň a cit

20. listopadu 2012 v 18:39 | Denise Brooks |  Doporučuji..
Ehm, ahoj! xD
Tenhle článek píšu už podruhé, protože jsem jednou omylem klikla na šipku vpřed a všechno mi zmizlo. No, každopádně... dneska mi WomanDoctor připomněla, že už jsem 15 dní nic nepřidala na blog, a tak jsem si řekla, že bych to měla okamžitě napravit a aspoň něco kraťoučkého sepsat.
Psát mi moc nejde, abych pravdu řekla. O víkendu jsem začala psát jednu jedorázovou povídečku do školního časáku, ale stejně to ještě pořád nemám dopsané.


V sobotu večer jsem zapnula telku a vzpomněla si, že vlastně na cinemě budou dávat film, na který jsem se už týden těšila. Vášeň a cit. Příběh o nadané autorce příběhů Emma, Pýcha a předsudek a v neposlední řadě Rozum a cit. Ano, mluvím o Jane Austenové. Bohužel zemřela už ve 42 letech, což byla obrovská škoda, protože mohla napsat ještě mnoho románů a možná mohla mít i větší štěstí v lásce.

V tomto filmu je nám naznačeno, jaká vlastně Jane (Anne Hathaway) byla, jak psala a jaké měla názory a myšlenky. Alespoň částečně. Hlavní myšlenkou filmu bylo přiblížit nám divákům její první a zároveň zřejmě poslední lásku k Tomovi Lefroyovi, kterého ztvárnil James McAvoy. Nechyběly ani humorné poznámky, napětí a dojetí.

Všimla jsem si ale ještě i vedlejších známých herců, napřiklad Maggie Smith! (McGonagallová :D)

Přes všechny kritiky na ČSFD se mi Vášeň a cit líbil. Víte, ono nestačí se jen dívat. Musíme vnímat a uvědomovat si děj...13. kapitola - Pochopit a vědět, co to znamená

5. listopadu 2012 v 18:21 | Denise Brooks |  Učitelčina dcera
Konečně! Dneska odpoledne jsem si prostě sedla ke kompu, otevřela rozepsanou kapitolu a dopsala ji. Sice to trvalo déle než obvykle, ale já mám čas xD. Ve škole teď máme projekt Holocaust, takže se neučíme, díky bohu, protože jsem teď trochu pohnojila fyziku a budu si to muset opravit :D. Jinak jsem ale docela dobře zvládla češtinářskou olympiádu a postupujů do dalšího kola :), no, nebýt tam toho slohu, asi jdu do háje xDD.
Mám čím dal tím horší názvy!

~WomanDoctor, protože spolu vždycky něco vymyslíme! :)~

Tak se mějte, přeju vám štěstí ve škole a hezké počtení :).

~¤~