Květen 2013

Nový začátek

26. května 2013 v 15:47 | Denise Brooks |  Jednorázovky
Ahoj všem!

Včera už mi docela teklo do bot, protože jsem rychle musela sesmolit nějakou povídečku do školního časáku a poslat ji učiteli. Asi si ji ještě ani nepřečetl, ale myslím, že není špatná a tak jsem se rozhodla, že ji sem hodím :). Rozhodla jsem se k tématu "upíři", kterých je všude hodně. Dokonce jedna holka si "objednala" povídku na něco takového - už jsem začala psát, otázkou zůstává, jestli ji dokončím :D. Jinak jsem moc ráda, že mě neopouštíte a aspoň někteří komentujete :), díky!
Tak a teď nějaké zlepšení nálady na konec víkendu! :)

~¤~

Střípky štěstí

17. května 2013 v 21:44 | Denise Brooks |  My diary
Během svého života jsem pochopila, že za každý úsměv i vítězství se platí. A tak to platí i naopak, že smůla a neštěstí u nás nemůže být pořád. Někdy si říkám, že se to střídá až moc často a jindy se to vleče až (ne)příjemně dlouho. Zkrátka jsem se vám přišla pochválit s tím, že jsem se v úterý zúčastnila již tradiční rétorické soutěže naší školy Verbalista a vyhrála jsem společně ještě s jednou holkou. Protože někteří z vás možná absolutně neví, o čem to mluvím, raději vám to objasním po roce ještě jednou. Jedná se o čistě literární řečnickou soutěž 8. a 9. ročníků, úkolem každého soutěžícího je připravit si mluvní cvičení, povídku nebo úvahu a pak zpaměti ji publiku povědět. Není to nic jednoduchého stát před porotou složenou z češtinářů naší školy a asi 16 žáky osmiček a devítek, obzvlášť pokud trpíte trémou jako já :D. V duchu si pak gratulujete, že jste se nesekli a máte za sebou 1. fázi soutěže! Následuje krátka přestávka, během níž každý účastník napíše na tajemný papírek jméno toho, komu by přál vítězství; a porota rozhodne o postupu do dalšího kola, do něhož bylo vybráno pouze 6 postupujících. I já! :D Dostali jsme pak vzácných deset minut na sesmolení jakého literárního útvaru, a jelikož mě doprovázelo "štěstí", vylosovala jsem si hned jedničku - první v pořadí. Několik bezvýznamných vět na téma "Jak zaručeně propadnout z českého jazyka" přece jen donutilo diváky k úsměvu. No a pak další rozhodování.. nakonec to vyhrály tři holky a já dostala Cenu diváka. Domů jsem si odnesla vzhledný hrníček tvořený naší paní učitelkou - výtvarnicí, diplom a Ottovu encyklopedii, přičemž čokotyčinku jsem snědla cestou ze školy, vyčerpaná, ale štastná.

Ještě se zmíním o povídce, s kterou jsem do soutěže šla. Poněvadž tématem bylo "Naděje umírá poslední" zvolila jsem možná trochu častou tématiku - hon na čarodějnice :), páč mě prostě nic lepšího nenapadlo.

Eh.. no, asi hodně klajdám o sobě, ale co vy? Jak se máte? Léto se blíží, počasí krásné, teploty vysoké! Nevím jak vás, ale ve škole nás zatěžují samýma blbostma, jako jsou prezentace, referáty, eseje.. kčertu s tím -_-. Vážně se mi už nechce, když už jsem přijatá na gympl. Děkuju všem, co mi drželi palce :).
Btw.. taky se mi ulevilo, že mě nemáte zas za takového debila, po vypuštění povídky "Děkuji, pane profesore." Zrovna včera jsem si na ni vzpomněla, když se kamarádka před učitelkou zmínila o mém blogu. To by byl pěkný průser, kdyby si to přečetla, zejména já bych se musela do země hluboko zahrabat. xDD

Měla bych už ale konečně psát. Krom těch úvah a povídek do školy, jakožto povinného psaní si potřebuju vymezit nějaký večer pro vás. Ale ono to vlastně přijde samo. Jako tenhle článek. Ještě před hodinou jsem neměla páru, že něco takového napíšu. Doufám, že vás pekelně nudím :D. Tak já už vás nebudu zdržovat od večerních aktivit :D a půjdu. Vlastně nikam nejdu, ale víte, jak to myslím. :D Tak se mějte krásně, užívejte jara, přežijte poslední měsíc školy a taky se mi ozvěte! ;)

Vaše Denise B.

Děkuji, pane profesore.

8. května 2013 v 17:52 | Denise Brooks |  Jednorázovky
Ták a je to tady! :D Jsem ráda, že jste si na mě někteří vzpomněli a po takovéhle době, co jsem blog zanedbávala je mou povinností se teď snažit a opět si vás získat :D. I když vlastně uvažuju, jestli vás tohle dílo nepopudí a bůhvíco si o mně budete myslet xD. Není to fanfiction ;). Psala jsem to ještě před přijímačkama, takže za to můžou případné nervy a navíc je to moje první odvážné psaní :D. Mimochodem, díky všem, co mi drželi palce, včera jsem se dozvěděla, že mě na odvolání na jeden gympl vzali! :)) Teď ještě čekám na ten druhý, no :).

Berte to s rezervou! xD

Min. od 15 let! (Ne, že bych už tenhle věk překročila xD)
Spokojenost: 80%
Hl. děj: sex, částečně bez děje :D


~¤~