Červenec 2013

Českosaské Švýcarsko aneb dovolená autorky blogu

28. července 2013 v 14:30 | Denise Brooks |  My diary
Čao lidi!

Jak už vypovídá název článku a také má týdenní nepřítomnost, i já jsem vyrazila na dovolenou. Tentokrát ne přímo do hor, ale do skal. Původně jsem měli odjet domů až dneska, ne včera, ale vzhledem k úmornému vedru (jak venku, tak i na hotelu, v němž jsme obývali nejhořejší patro :D), jsme přijeli domů už včera večer. Nafotila jsem zhruba 300 fotek, ale nebojte, snažila jsem se vybrat jen pár - těch nejkrásnějších ;). Takže kdo chce, může se kouknout, kde jsem strávila úžasný týden!

Co se týče psaní - děkuju vám opravdu strašně moc za tolik komentářů k prologu. Nad některými jsem se zamyslela a budu se snažit vylepšit drobné nedostatky. Nějak mě ale opouští taková ta potterovská nálada. Nevím, čím to je, ale každým rokem trvá jen určitou dobu. Mám chuť na něco svého, originálního. Nevím co z Dramione bude, snad ještě 3-4 kapitoly a končím. Asi jsem si nastavila laťku příliš vysoko, ani ze začátku mě to nijak moc nenadchlo a já bláhově doufala, že se do děje ponořím, ale jak se zdá, asi to nepůjde. Hrozně mě to mrzí, protože tuším, že mi zase klesne návštěvnost, když začnu psát OT. Ale kdysi jsem řekla: Píšu jen to, co mě baví. A to platí pořád. Díky za pochopení.
Nějakou povídku, či cokoli psaného (kromě 1.kapitoly BNKD) nečekejte, je vedro a nějak nemám náladu na psaní. Jsem myšlenkama jinde - v horách, ve skalách, na dovolené, tam kde mi bylo skvěle. Takže chvilku asi bude ještě trvat, než se dostanu do takové té psací náladičky.


~¤~

Prolog

20. července 2013 v 12:18 | Denise Brooks |  Blíž než kdy dřív
Ahoj :),

tak tedy začínám psát Dramione. Nevím, jestli to nakonec nebudu muset zařadit mezi vícedílné povídky, protože zatím nemám nijak promyšlený děj. Předevčírem mi do toho vstoupila povídka z originální tvorby, takže jsem prostě psala, to co mi v tu chvíli nejvíc šlo.
Teď očekávejte hodně Pottera, ale slibuju, že v dalších kapitolách už to bude lepší :). Tak příjemné počtení kraťoučkého prologu a prosím, nějaké ty komentáře! ;)


~¤~

Splynutí se vším krásným

17. července 2013 v 21:50 | Denise Brooks |  Amatérské focení
Někdy člověk potřebuje být sám. Aby si urovnal myšlenky, aby splynul se vším, co jej bere jako součást. Slunce mě pálí do ramen, sluneční brýle jsem však dávno sundala, bylo by škoda, aby barvy kolem mne splývaly v temnou, když den je tak krásný. Vysoká tráva mi lehce šimrá nohy a cvrčci vyhrávají svou nekonečnou píseň, sem tam jeden přeskočí z listu na list. V horkém dni pofukuje jemný větřík, jenž mi čechrá tmavé vlasy. Cítím se tak volná jako pokaždé, když procházím loukou. Ničím nerušena, blízko ale přitom tak daleko od lidí. Od všeho.

Původně jsem chtěla něco takového použít na drabble, ale takhle to je asi lepší. Dneska jsem zase vyrazila fotit, původně s ponurou náladou, ale jako vždy tahle procházka mě povzbudila. Vkládám pár ukázek. Teď totiž moc nepíšu a asi ani nebudu, je toho nějak moc :). Prolog k nové povídce ale očekávejte co nejdřív :).


~¤~

Potřeba zázemí - mít se k čemu vracet

15. července 2013 v 11:40 | Denise Brooks |  Informace k povídkám
Dlouho jsem přemýšlela nad názvem článku a nakonec z toho vzešel tenhle -_-. Omlouvám se, nic jiného mě nenapadá. A teď bych se ráda dostala k důvodu, proč jsem se rozhodla něco takového učinit. Protože mě nesmírně těšíte s komentáři, milánkové, ráda bych vám udělala ještě větší radost a to kapitolovou povídkou. Jasně, čtenářů určitě ubude, protože se jim nebude chtít to číst, ale přeci jen by někdo mohl, co myslíte? Než se do všeho vrhnu po hlavě, radši se narovinu zeptám, komu by se možná příběh líbil, nebo se na to prostě mám vykašlat. Ale asi to aspoň zkusím.
K paringu Hermiona/Draco mě přiměla WomanDoctor (jak jinak xD). Tenhle pár nečtu, nepíšu a přeci se vrhám do takových šileností jako povídka na pár kapitol - moc jich nebude, abyste věděli.
Nejprve bych vás ráda seznámila s hlavním dějem.

Smrtijedi přicházejí k čím dál tím větší moci. Snad je to tím, že Brumbál, jediný koho se kdy lord Voldemort bál, je mrtev. Vyhlížejí si nevinné kouzelníky z mudlovských rodin a pak prostě jednoho letního večera na jedné z největších kouzelnických slavností zaútočí. Hermiona Grangerová nepochybně patří k těm nejnebezpečnějším, ale dřív než jí pokusí zabít, ukáže se náhlá odvaha jednoho smrtijedského kluka Draca Malfoye. Ukryje jí tedy v jedné tajné chatce uprostřed neznámého lesa. Ovšem riskuje tak, že jí odhalí jeho otec a co by se dělo pak? Mezitím se však mezi dvěma lidmi, kteří se až doposud nenáviděli, jejich vztah prohlubuje. Může snad za to tohle kruté období, v němž se schyluje k bitvě dobra a zla? Říká se, že v takových dobách jsou si lidé blíž, než kdy dřív.

Takže tak nějak. Většinou nás s WD napadne něco až později, během psaní (Počítám s tebou!). To je ode mě dneska všechno. Počkat, včera oslavil tenhle blog krásné 2 roky :), tak rychle to uteklo..
No nic, mějte se!


Na hraně dobra a zla

12. července 2013 v 19:58 | Denise Brooks |  FF - jednorázovky
Krásně komentujete, tak já píšu - to dá rozum! I když občas to je trošku složitější, pořád hlídám pětiletou sestřenku, která do vás neustále mluví, ptá se na naprosté maličkosti, které mě někdy docela vytáčejí, že bych radši napsala thriller xD. Uloupla jsem si však trochu času a začala psát hned, jakmile jsem jí nalákala na jakousi pohádku. Tahle povídka patří k temnějším, přesně jak jsem slíbila, přesto doufám, že se bude líbit a moc vám nepokazím náladu, u nás prší, takže si to můžu dovolit :D.

Hl.postavy: Conette Valient (postava vytvořená mnou), Severus Snape (nikoli pár)
Období: HP7, řekla bych - Smrtijedi u moci.
Žánr: temné, depresivní
Varování: žádné.

~Blend vytvořila moje zlatá Pen :)~


~¤~

Nevěra za nevěru

9. července 2013 v 21:32 | Denise Brooks |  FF - jednorázovky
K ještě lepší náladě v krásných dnech vám přináším jednu krátkou FF komedii, v hlavní roli Lucius Malfoy a jedna mnou vytvořená postava :D - Sealine (WomanDoctor vděčíme za jméno:)). A protože neustále "někdo" bzuní, že potřebuje v povídce Bellu, ani ona nebude chybět.
Poslední týden spíše píšu temné příběhy, ale ty sem přijdou, až začne pršet ;D. Takže přeju příjemné počteníčko, děkuji za komentáře, kdyby to tak pokračovalo, budu jenom ráda :).

Žánr: komedie
Varováni: 15+ (:D)

~¤~

Ve znamení knih, zvířat a šutrů

8. července 2013 v 14:05 | Denise Brooks |  Amatérské focení
Krásné pondělí všem :),

možná se podivujete, co tady dělá nová rubrika a tak podivný název článku. Ale ano, začala jsem fotit :). Po několika dnech, týdnech, kdy jsem hledala toho správného kamaráda, který by mi rozuměl - kterému bych hlavně rozuměla já vzhledem k mým prozatimním schopnostem, hledání fotek, projíždění blogů o focení, zhlédnutí několika obrázků s přáním a touhou také se to naučit, jsme nakonec s taťkou definitivně včera po několika diskuzích vybrali foťák Nikon Coolpix L320. Nejedná se o zrcadlovku, na tu bych se ani necítila, přece jen jsem chtěla foťák i na výlety, prostě něco nenáročného, pro zábavu - ale už je zaměřen na takové to lepší focení.
Celé odpoledne jsem pak musela být trpělivá, neboť jsme měli návštěvu xD. Pak jsem "mu" taky nedala celý večer pokoj :D. Hned ráno jsem vyrazila alespoň na chvíli na zahradu. Asi po deseti minutách se mi podařila vyfotit věčně ulétající včela, jež se mnou vůbec nechtěla spolupracovat.
No, můžete se podívat na moje první pokusy focení, třebaže s tím nemám žádné zkušenosti, makro jsem fotila vůbec poprvé.

~¤~

Ztracená

6. července 2013 v 21:17 | Denise Brooks |  *Other*
Ano, fanfiction zřejmě zabírá! xD Moc jste mě potěšili s komentářema, díky moc :). I když jsem si musela pomoct i já sama, že.. xD
No, protože jsem včera večer a dneska dopoledne neměla zrovna veselou náladu, napadlo mě něco napsat. Je to vlastně povídka z originální tvorby, ale je tak jinak napsaná. Zase tak blbě jsem se necítila, nebojte :D.

Spíše takové delší drabble, ale zařadila jsem to do ostatních ;). To je zase název.. :D

~¤~

Jako déšť.
Silný, neúprosný. Někteří jej nenávidí, jiní ho milují.
Jako bolest.
Krutá a ponižující. Cítím ji všude. Mé tělo brní fyzickou únavou, ale ze všeho nejvíc mě bolí srdce.
Bolest nutí lidi k bezohledným činům. Brání jim dojít do cíle. Brání jim svobodně se rozhodovat. Křik a pláč. Jsem slabá, víc než si myslím. Víc, než si mysleli ostatní. Zmýlila jsem se. Chci napravit své chyby, ale je příliš pozdě.
Jako smrt.
Temná a nekončící. Promrhaná šance. Zklamala jsem.
Jako sen.
Něžný, teprve začínající. Odpuštěno všem, kteří zaslouží odpuštění. Možná i mně. Ale já vím, že já sobě nikdy neodpustím.
Jako láska.
Tenkrát jsem milovala. Slepě a hloupě.
Láska… přicházející nečekaná, takřka nezvaná. Krásná, taková je jen v příbězích.
Jako nicota.
Tam, kde se ztrácím - umírám.

Nejen v knihách najdeš porozumění

2. července 2013 v 21:42 | Denise Brooks |  FF - jednorázovky
Ahojte :),

doufám, že si užíváte prázdniny plnými doušky :). Já najela na HP, zase čtu první knížku a taky se chci kouknout na všechny díly :). Vzhledem ke své potterovské náladě jsem se vrátila k fanfiction a nedávno napsala povídku na oblíbený pár SS/HG a rozhodla jsem se o ní s vámi podělit. Za krásný obrázek vděčím Pen, rozené grafičce :).
Přeju pěkné počtení a prosím o komentáře, protože v poslední době jich moc nebylo :/.

Hlavní postavy: SS/HG
Období: Po Harrym Potterovi
Žánr: psychologické, špetka humoru a té romantiky
Varování: překvapivě žádné xD


~¤~