2.kapitola

3. srpna 2013 v 22:59 | Denise Brooks |  Blíž než kdy dřív
Dva dny a tolik komentářů, ale vsadím se, že polovina z nich tu povídku ani nečte (Teď myslím ty nové). Nic proti, já jen okomentovala jejich články, které mě zajímaly a jim asi bylo trapné neokomentovat nic mně. No, radši moc nemluvím, nejsem zrovna příjemná. Být na druhé straně zeměkoule by teď bylo přínosem.
Zároveň ale děkuju všem věrným, že jste napsali, takové komentíky vždycky potěší :). A nebojte, co se týče toho, co chystám. Snad to budete brát stejně pozitivně jako já.
Jak ji teď tu vkládám, uvědomuju si, jak moc je krátká. Příště to bude lepší, snad.

~¤~

"Martin Woodman," řekl pomalu třesoucím se hlasem.
Toho tmavovlasého kluka znal v Bradavicích každý. Jak by taky ne, patřil k nejchytřejším studentům na škole. Bezpochyby patřil mezi Havraspárské a pocházel z mudlovské rodiny. Ačkoli se často ocital ve středu pozornosti, povahou byl spíše introvert. Někteří si z něj utahovali, jiní na něj pohlíželi s obdivem.
Hermiona teď se zatajeným dechem naslouchala. Tušila, ale doopravdy tomu nechtěla uvěřit. Draco začal kývat hlavou. "Martina Woodmana chytili. Ve vesnici Kosíkov byly zavražděny tři mudlovské rodiny." Zvedl se a rychlým krokem odešel z místnosti, hlasitě za sebou prásknul dveřmi. Hermiona zůstala sedět, jen nepřítomně zírala na místo, kde předtím seděl. Jak těžké bylo takovou skutečnost pochopit. Kolik věcí se ještě změní? Nikde není bezpečno, stovky kouzelníků a čarodějek se děsí momentu, kdy dorazí i k nim, nemilosrdně zavraždí jejich rodiny. Uklidňující slova teď patří jen dětem, neboť dospělí znají pravdu.
Hermiona vyšla váhavě z chatky. Seděl tam, na schodech před chatkou s hlavou v dlaních. Slunce zapadalo a pomalu se ochlazovalo. Přisedla si k němu a mlčela. To je to jediné, co pro něj momentálně mohla udělat. Seděli tam až do setmění, tiše jako by prokazovali čest padlým.

"Do týdne bys měla odjet," oznámil jí stroze druhý den, když se odpoledne zastavil.
"Ale kam?"
"Na východ, přes oceán."
"Děláš si legraci? Mám tady kamarády, a co Bradavice?" vyhrkla nevěřícně.
"Opravdu v tuhle chvíli myslíš na školu? V Británii už pro tebe není bezpečno."
"Nikoho tam neznám, nejde to."
"Dostala si šanci žít. Využij ji."
Polkla příliv nenadálých připomínek. Její život se ze dne na den obrátil vzhůru nohama. Její život byl jako nekončící noční můra. Cožpak jen ona se zachrání? Co desítky dalších mudlovských rodin? Přišlo jí to hrozně nespravedlivé. Nechtěla se chovat nevděčně vůči klukovi, jenž jí zachránil holý život, ale takhle to ona nechtěla.
"Nemůžu. Cením si všeho, co jsi pro mě udělal, Draco, ale musím bojovat sama, musím být mezi svými," snažila se to vysvětlit, jak nejopatrněji to šlo. Neuniklo jí rozčarování, s kterým pokaždé přicházel. Bál se jich, ale musel plnit povinnosti. Nic jiného mu ani nezbývalo. A když potom otevřel onu velkou skříň se zásobami léčivých lektvarů, vytáhl z ní i flašku jakéhosi tvrdého alkoholu. Tohle už zřejmě od Snapea nemá, i když kdo ví?
Přisedla si k němu, dlužila mu to za to všechno. Nemusel nic říkat, věděla, že jeho svědomí, nevinné a přeci poskvrněné křičí zoufalstvím. V lehce podnapilém stavu mumlal cosi o rodičích. V jeho slovech je nechápal, jejich touhu po moci za podmínek tak krutých, že byste se stali raději chudáky.
Hermiona ohromena jeho slovy, poslouchala a pak mu jen stiskla ruku v té svojí. Když zaměřila v potemnělém šeru hořící svíce pohled na jeho levé zápěstí, poprvé u něj spatřila znamení zla. Všiml si, jak sebou nepatrně trhla a smutně se pousmál. Ošklivilo se mu stejně jako jí.

« Předchozí | 2.kapitola | Další »
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 WomanDoctor WomanDoctor | 3. srpna 2013 v 23:06 | Reagovat

No tááák, hlavu vzhůru, však to přejde :)
Co se týče kapitoly..Kosíkov mě vážně dostal :'DD. Jak si na to vůbec přišla ?! :'D
Aaa, mezi Dracem a Hermelínou to začíná jiskřit ? Sice nepatrně, ale přece jen :D. Hrozně se mi líbí věta "Dostala si šanci žít. Využij ji." . Nevím proč, příjde mi to takové..ahh (if you know what i mean:'D). A samozřejmě připomínka k Severusovi, co se týče alkoholu byla taky bombová :D. Je to skvělá kapitola, i když krátká :). A opět ti musím říct, že i když tě to nebaví, píšeš dokonale, vážně. Carry on darling :)*
AAAA..PRVNÍ KOMENT ! :D

2 Rainy Rainy | Web | 4. srpna 2013 v 8:52 | Reagovat

Taky mě dostal Kosíkov. Ale na druhou stranu to zní tak komicky, až je to typicky Potterovské. ;)
Jinak se mi moc líbí, co se začíná pomalu dít mezi Dracem a Miou. Zvláště ten konec - takové zvláštní souznění. Nedivím se jí, že nechce utéct. Taky bych nechtěla. A navíc, takhle budeme mít určitě spoustu příležitostí k nějakým zajímavým akcím (nebo jak to nazvat). :D
A neber věci tak černě, zlato. Máš zkrátka talent. :)

3 Denise Brooks Denise Brooks | Web | 4. srpna 2013 v 9:36 | Reagovat

[2]: No, já přes názvy moc nejsem :-D, když už vymýšlím něco důležitého, raději si nechám poradit od WomanDoctor :-D. Děkuju moc, za povzbuzení i za pochvalu :-).

4 Yasemin Other Van de Notte Yasemin Other Van de Notte | E-mail | Web | 6. srpna 2013 v 21:06 | Reagovat

Geniálne :D Tiež nemôžem z Kosíkova, ale no nič :D
No inak vážne si ma prinútila k pousmiatiu nad tým, že za niečo začína lúskať medzi Dracom a Herm. Juj, je to tak príjemné čítanie :-)
Kebyže som Hermiona tiež neutečiem, to je predsa jasné. To puto medzi ňou, jej kamarátmi, školou a celým tým všetkým je silné.
Si napísala tú kapitolu krásne! A ten záver je famózny, úplne! :D

5 Lexi Perennis Van der Lux Lexi Perennis Van der Lux | E-mail | Web | 7. srpna 2013 v 18:39 | Reagovat

Ani ja by som neodišla, byť ňou... Súhlasím s Yasemin :D Kapča je super :3

6 cassiopea-black cassiopea-black | Web | 8. srpna 2013 v 17:51 | Reagovat

tahle kapitola se mi líbí mnohem víc :), ale nemam ráda, když mi neni všechno jasný xD hodně nám toho tajíš, v podstatě nic nebylo řečeno, tak doufám, že ještě bude, jsem zvědavá xD
Kosíkov je tvůj nápad? já myslela, že zase WomanDoctor, tak ne xD pěkný xD
taky nesnášim, když někdo tu povídku ani nepřečte nebo přečte jen začátek a konec... no jo, lidi jsou líný (já momentálně taky teda xD, ale nikdy by mě nenapadlo číst jen část, buď nic a nebo všechno)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama