Realita volá fantazii

11. srpna 2013 v 19:30 | Denise Brooks |  Různé..
V druhé části článku se text týká tohodle blogu;).
Takové vylití všech pocitů. Znáte ten pocit, kdy se na celé dny uzavíráte v knihách, ztrácíte v příbězích a třeba i nějaký ten čas přemýšlíte nad jedním filmem? Když vás náhodou okolí vytrhne do reality, reagujete podrážděně. Ach ano, za celé prázdniny mi počasí dopřálo trochu klidu a pobyt pouze ve svém vlastním pokoji. Dopřálo mi se zase uzavřít plně do sebe, nevnímat okolní svět. Taková jsem já, dokážu to. A přece jenom když mě někdo vytáhne ven, musím něco jiného dělat, hlavu permanentně v oblacích. Nejde to ovládnout. Na jednu stranu to miluju. Miluju, když v té špatné náladě mě povzbudí psaný svět, jiní lidé - neexistující lidé. Ale na druhou se peskuju, že tohle není skutečný život. Snít - hloupě, naivně.
Poprvé jsem za celou dobu přečetla celou knížku v kompu. Nemám to ráda, když musím civět do obrazovky, ale nešlo se odtrhnout. A 600 stránek jsem přečetla za ani ne 3 dny. Pozor, tohle je pokrok, protože já čtu pomalu. Ačkoli čtu poměrně hodně, prostě čtu pomalu. Zaujal měl jak celý román, tak neodolatelný multimilionář pan Gray. Tiše, já vím, co si někteří myslíte. Někteří možná tušíte, o jakém díle to tu mluvím, ale já nechci slyšet váš názor na úchylné psaní xD.


Teď trochu odbočím. Za ty dny jsem vůbec nepsala. Ani čárku. A vím, že až přijde nálada, bude to jedině OT. Fan fiction mě chytá je v určitou dobu, bohužel. Přece vás nebudu trýznit tím, že nenapíšu vůbec nic, ne? xD
A tak jsem za poslední týdny přemýšlela, zejména přes prázdniny, kdy mi tahle myšlenka proběhla hlavou. Zpočátku v červenci, ale nějak jsem ji odsunula do pozadí s jistotou, že se kamsi vytratí. Jenže nevytratila. Ukazuje růžky, tentokrát na mě skoro křičí. Nebudu vás tedy napínat až do konce
srpna, kdy jsem se vám to rozhodla říct. Jenže pak se příliš rychle všichni rozutečou, a já si sama myslím, že bych měla začít už před měsícem září. Začnu chodit totiž na střední, jak jsem vám už v předchozích článcích říkala a tak nějak začínám novou etapu života. Noví kamarádi, nová škola, noví lidé. Myslím, že i nová já. Přeci jenom se mé chování za ty dva roky trochu změnilo, alespoň lidé z mého okolí mají takový názor. Prostě, rozjíždím nový blog. Takové pokračování tohoto, akorát více povídek originální tvorby, ale najdete tam i místečko pro fan fiction :). Více článků, názorů, recenzí, fotek a tak dále ;).
Název zatím neprozradím, ale s jistotou vám můžu říct, že to bude pořád stejný koutek fantazie, nadsázky a mého naivního světa.
Snad jsem vás moc nepolekala. Očekávám, že ztratím nějaké ty čtenáře, mrzí mě to asi ze všeho nejvíc, ale je to moje rozhodnutí. Navíc, po celé ty dva roky, co tento blog vlastním se většina návštěvníků promíchala, někteří zmizeli, jiné to asi přestalo bavit. Ti věrní vždycky zůstali. Myslím, že se zas tolik nezmění. Pro mě je důležitý ten pocit.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 WomanDoctor WomanDoctor | 11. srpna 2013 v 20:07 | Reagovat

Oh gooosh, Gray again. (chudák Tom:'D) :D
Jinač, vždyť víš že jsem tě v založení nového blogu jen podporovala :). Je to fajn mít všechno nové, čistou, nepopsanou stránku. A tenhle blog je taky součástí tvého života - sice malou, ale přece jen :).
Myslím si, že ti tolik čtenářů neuteče, ber to tak, že je to prostě jen nová adresa. A mě rozhodně jen tak neztratíš, jsem na tobě přilepená jako klíště :D. a btw, JÁ VÍM NÁZEV ! JÁ VÍM NÁZEV ! :'DD

2 Rainy Rainy | Web | 11. srpna 2013 v 22:37 | Reagovat

Och, tak tohle byla teda rána. :) Právě jsem se vrátila z práce - nějakým zázrakem se mi naskytla ze dne na den brigáda.
V první řadě k blogu. Asi to chápu. Kolikrát jsem takhle utíkala stejně. Na druhou stranu, nakonec se toho až tolik nezmění. Jednou přijdou chvilky, kdy si budeš chtít zavzpomínat, kdy ti budou staré povídky nebo i komentáře chybět. Já se v tomhle namočila stejně. Potřebovala jsem jiné místo a teď mi chybí všechny ty reakce na satré povídky, nápady i slůvka útěchy. Nechci ti to rozmlouvat, je to tvé rozhodnutí a já tě budu číst na jakékoliv adrese - pokud mi ji tedy dáš.
Takovou náladou, kterou si zřejmě procházíš, jsem si nedávno - a netroufám si říct, že by to bylo za mnou - procházela taky. Myslím, že nám, psiálkům, se jen vzácně povede oddělit svět fantazie od reality. A víš co si říkám? Že nakonec vždycky najdeme něco doopravdy úžasného i na našich životech. Něco, co nás donutí věřit, že štěstí přijde zítra. :)
Nová škola je velká změna. Pamatuju si, jak jsem byla před třemi lety vyklepaná jak ratlík, ale nakonec to vždycky nějak jde. Nic není tak horké. Zajímalo by mě, jen tak, pokud to není tajemství, na jakou školu půjdeš? :)
P.S. První díl 50oG je stejně nejlepší. Ten druhý pak stojí za houby a třetí snad nebudu ani číst. -.-"

3 Denise Brooks Denise Brooks | Web | 11. srpna 2013 v 23:57 | Reagovat

[1]: Všechno, co jsem ti chtěla říct, už jsem ti stejně napsala na icq :D. Doufám, že tě tento komentář potěšil :'DDD.

[2]: Téda, tak pozdě? o.O Já vím, ale říkám si, vždyť takhle jenom pokračuju a upřímně, jak jsem psala před dvěma roky a jak teď? Adresu na blog ti určitě dám, to bych byla sama proti sobě kdyby ne! Zveřejním ji na tuhle stránku, kterou samozřejmě nehodlám nikdy rušit :-).
Co se týče takové té naladičky, přijde obvykle tehdy, kdy jsem mimo společnost, mimo lidi. Přesně to si taky říkám, že jednou budu šťastná, že jsem "tady" a ne "tam". Že jednou se budu cítit stejně jako postava z jednoho z těch naivních příběhů. :-)
Chtěla jsem do Frýdlantu, na gympl, ale nevyšlo to, tak nakonec do Frýdku na Cihelní. Chodila tam i moje sestra a má pěkné vzpomínky, byla spokojená :-).

K PS: Božínku! Ty jsi to četla, miluju tě! :-D Všem, kterým se o té knížce zmíním, mě s ní pošlou do háje, jenže když v tom během děje hledáš to pěkné, tu změnu pana Graye, romantiku, tak je to pak zajímavý děj :-). Já teďkom čtu ten druhý díl, už jsem na 437.stránce, ale myslím, že se některé věci mohla autorka trochu zkrátit. Myslím, že je trochu zbytečné tak dlouhé. Zatím se mi taky líbila nejvíc jednička, už přece jenom to obeznámení s postavami, a tak :-D. Ale je fakt, že druhý díl, tam je dost vidět ta romantika, ale zase bych to asi dala do prvního. No, jenže přečíst to musím, protože chci zjistit, jak to s nima dopadne! :D Jsem se trošku rozvykládala, já se omlouvám, ale nemám o tom románu s kým mluvit :-? :-D.

4 WomanDoctor WomanDoctor | 12. srpna 2013 v 0:03 | Reagovat

Proč mám náhle takovou chuť tě zabít? Why ? TELL MEEEEEEEE! Za tohle si zasloužíš další:'D ! Doufám, že tě tento nový komentář potěšil :) :'DDDDDD

5 Rainy Rainy | Web | 12. srpna 2013 v 7:48 | Reagovat

[3]: Víš co je drsný? Že kdyby ti to s tím gymplem ve FnO vyšlo, tak bychom chodily na stejnou školu (pokud ses teda nehlásila na soukromou). :D Nejen, že nebydlíš na druhé straně vesmíru, ale chodily bychom na stejnou školu! :D
Taky jsem si tam kdysi strašně přála jít. Naším se to nelíbilo, protože jen kousek od nás je Gymnázium Petra Bezruče - nechtělo se jim platit za vlak. Ale prý to je jedna z nejlepších škol u nás. Co se Cihelní týče.. budu ti držet palce. Určitě budeš chodit do třídy se spoustou mých známých. :) Na Cihle jsou prý kvalitní jazyky, tak uvidíš. ;)
A to nic klidně povídej. Já o tom tehdy taky neměla s kým mluvit. Tak jsem na to navnadila spoustu lidí. Víš co? Ono, ruku na srdce, je to brak. Je to neuvěřitelně naivní červená knihovna, která se ani za mák neblíží reálnému světu. Co víc, občas to vypadá jako parodie na normální život. Ale je to čtivé a nemůžeš se od toho odtrhnou. Dokud jsem nad tím nezačala přemýšlet, líbilo se mi to. Pak to šlo z kopce.

6 Ornella van Cor Ornella van Cor | Web | 12. srpna 2013 v 10:24 | Reagovat

Heh, tu knihu jsem přečetla taky strašně rychle, četla jsem jí až do rána vždycky, pak ve škole, po škole, i na záchodě :-D Můj přítel byl ale rád - po čtení těch věcí jsem měla pořád strašný chutě, tak mě teď nutí, abych si to přečetla znovu :-D

Jinak se ještě vyjádřím k tomu rozhodnutí s blogem. Jsem tu dnes poprvé, ale sama jsem vystřídala za život několik blogů a je to jen tvé rozhodnutí. Před dvěma lety byl svět ještě naivní, já sama v té době vlastnila pixelkový mucq blog a jsem ráda, že jsem mu dala vale. Líbí se mi tvoje tvorba tak doufám, že bude tvůj budoucí blog stejně tak dobrý, jako tento. :-)

7 Denise Brooks Denise Brooks | Web | 12. srpna 2013 v 10:45 | Reagovat

[5]: Tak to je hodně drsný :D! Já se hlásila na normálně státní gympl, no, ale letos otevírali jenom jednu třídu a vůbec, všude to bylo nějak přísnější. Jsem ráda, že jsem aspoň na té Cihelní. Bezruče jsem chtěla zkusit v sedmičce (čtyřletý vlastně už ani není), ale nakonec jsem ještě zůstala na základce. Občas zejména v době příjimaček jsem litovala, že jsem to předtím nezkusila :D, ale jak se říká, všechno zlé je pro něco dobré. Navíc jsem pro to měla i své vlastní důvody vzhledem ke kamarádkám, které tam šly a nakonec se ukázalo, že i dva roky navíc na základce mi mnohé daly. Zkrátka, jak se říká, asi jsem si prodloužila dětství, ani dojíždět jsem nemusela, základku jsem měla za rohem :-D. A teď se uvidí.
No právě, naivní příběhy, ty mě vždycky zaujmou nejvíc. Je to takový únik, ale zároveň i trochu zklamání ze skutečného života.

[6]: No já právě taky, do půl třetí jsem nešla spát a pak hned druhý den, celý den :D.
Tak snad ne naposled :))) :D. No, o těch starších stránkách, mi povídej :D. To jsem poctěna! :-)

8 Rainy Rainy | Web | 12. srpna 2013 v 11:02 | Reagovat

[7]: Oni brali dvě třída na čtyrletý jenom ten rok, jak jsem já šla na šestiletý. Tehdy jim do plného počtu chyběla jedna třída... složitý na popis. :) V každém případě, myslím, že je fajn, že ty kriteria zpřísnili. V době kdy jsem se na gymlp hlásila já, brali všechny. Úplně všechny. Dokonce i ty nejposldnějí. A ani tak nemají plné stavy.
:) Na Bezruč jsem nešla ze stejných důvodů. Naneštěstí... potřebovala jsem utéct od své minulé třídy, potřebovala jsem se hnout dál. Neměla jsem moc talentu na to být dítě, vždycky jsem byla tak nějak dospělejší než ostatní. :) Na gymplu je nás takových víc a život je hned trochu veselejší.

9 Denise Brooks Denise Brooks | Web | 12. srpna 2013 v 11:37 | Reagovat

[8]: To je pravda, pak na gymplech byli lidi, co na to ani neměli. Jenže myslím, že je trochu blbost brát trojkaře jenom proto, že se jim povedly přijímačky :/. Tak nevím, no.
Naše základka mi za ty dva roky přišla jako jedna velká buzerace. Někteří jsme si připadali už dost velcí na to, aby se zaváděly nějaké banality kvůli ostatním. Zkrátka s náma jednali jako s malými spratky. Ale přesně jak říkáš, potřebovala jsem se osamostatnit, protože kamarádky na mě měly až moc velký vliv v tom "přechodu do puberty". Teď s nimi vycházím daleko lépe a občas mi je líto, že jsem to období nepřečkala s nimi. No, stalo se. Jak říkám, asi to tak mělo být :).

10 Ornella van Cor Ornella van Cor | Web | 12. srpna 2013 v 12:18 | Reagovat

Byla jsi už někdy v Paříži? :-) Určitě doporučuji. Celkové náklady nejsou kdovíjak přemrštěné, s tou cestovkou, co jedem, nás to vyšlo na 5 dní pro oba dva na nějakých osm tisíc se vším, takže jsem moc spokojená. Kdybych nebyla na fráninu takový lempl, tak bych se tam hned odstěhovala :-D
Určitě o tom popřemýšlej. :-) Jinak budu skutečně ráda, když se ke mně na blog ještě v budoucnu vrátíš. Je fakt najít člověka s literárním střevem. :-D

11 cassiopea-black cassiopea-black | Web | 12. srpna 2013 v 13:34 | Reagovat

znám tyhle pocity, moc dobře... víš, že jsem taky takovej snílek, neustále uzavřenej ve svym světě :) a prázdniny jsou na to ideální, nechci vidět ten tvrdej návrat do reality potom xD
já mam rozečtenou Knihu filosofie, u toho čtení se i učim, takže mi to trvá vcelku dlouho, přelouskat ji xD no, 50 odstínů radši nekomentuju, myslim, že můj názor znáš, ne? xD ale proti gustu... xD myslim si, že v tý mojí filosofii by taky jen tak někdo nenašel zalíbení
víš, co si o tom myslim a víš, že to mam podobně :) tak asi jen, hrdě do toho, už se těšim na tvoje "nové" já xD
a s tim psanim, taky moc nepíšu... a to minule pršelo skoro celej den xD

12 Ornella van Cor Ornella van Cor | Web | 13. srpna 2013 v 2:46 | Reagovat

Však se taky dočkáš! :-) Já mám fráninu tři roky a umím prdlajs :-D Ale to nevadí, anglicky se dorozumím a baví mě to poslouchat, oni tak vtipně ševelí :-D Jo a pan D. taky nechtěl jet, ale já si dupla, že celé prázdniny makám a tak mám nárok vybrat dovolenou. Tečka. :-D Tak musel ustoupit, on chtěl k moři nebo do Londýna, ale já si umím dupnout :-D
Budu držet palce, aby se ti tento sen splnil. :-)

13 Lexi Perennis Van der Lux Lexi Perennis Van der Lux | E-mail | Web | 13. srpna 2013 v 20:14 | Reagovat

Och, dúfam ale, že nový blog neznamená vymazanie starých AFFS! :D Každopádne na originálnu tvorbu sa teším :-)

14 Yasemin Other Van de Notte Yasemin Other Van de Notte | E-mail | Web | 18. srpna 2013 v 14:34 | Reagovat

Presne aj o mne hovoria ľudia, že som sa zmenila, keď mám blog a tak. :D Ale od septembra nastupujem na novú školu a to bude ďalší krok k zmene. :D Zmeny sú niekedy potrebné viac než by človek povedal, ale inokedy nie :D
Inak nový blog=nový začiatok, myslím, že to bude super :D Nemyslím tým, že tento bol zlý, to ani zďaleka, ale teším sa na originálnu tvorbu :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama